26-04-2023 - Het restaurant Bremerbergse Hoek op het gelijknamige Aqua Centrum in Biddinghuizen ondergaat momenteel een grondige verbouwing en krijgt een nieuwe naam. Het restaurant aan het Veluwemeer heropent medio mei 2023. "Vanaf dat moment gaan we verder onder de naam Dockyard. Een verwijzing naar de jachthaven op het park en het uitzicht op het Veluwemeer", legt eigenaresse Monique van Gaale uit.
Op het terrein van het Aqua Centrum bevinden zich twee restaurants. Strandpaviljoen Bremerbaai is de plek bij het fietspontje Biddinghuizen-Nunspeet. Bij de receptie en de haven bevindt zich het restaurant dat nu verbouwd wordt. "Restaurant Dockyard wordt laagdrempelig en richt zich op een brede doelgroep. Zo kunnen gezinnen met kleine kinderen hier naar hartenlust spelen in de grote buitenspeeltuin en kidscorner. Gezinnen met oudere kinderen en jongeren kunnen hun lol op in de gamehal. Hier kan je onder andere gamen, darten en poolen. Ouders kunnen dan rustig en ontspannen eten en toezicht houden vanuit het restaurant op hun kroost," vult Jesina Bouw aan.
Toezicht
Jesina Bouw gaat straks het restaurant managen. De ervaren restaurantmanager heeft de ambitie om het hele jaar open te zijn: "We merken in de zomermaanden dat er vooral veel campinggasten en dagjesmensen in het restaurant te vinden zijn. We willen met dit nieuwe restaurant ook graag mensen uit de omgeving bereiken. Omdat we in de buurt zitten van het fietspontje dat naar Nunspeet gaat, verwachten we ook fietsers vanaf die kant van het Veluwemeer."
A la carte
"Het interieur krijgt een natuurlijke uitstraling. Met veel licht, natuurtinten en rotan stoelen wordt het vooral laagdrempelig en gezellig. Vanuit het restaurant kijk je de haven en het Veluwemeer over. De menukaart is eveneens toegankelijk door een a la carte menu waarop o.a. ambachtelijke schnitzels, spareribs, burgers en verschillende pizza's te vinden zijn. Restaurant Dockyard is ook af te huren voor bruiloften, jubileumfeestjes, kinderfeestjes en zakelijke doeleinden, zoals vergaderingen en bedrijfsfeesten," besluit Van Gaale.
Op de website restaurantdockyard.nl staan medio mei de complete menukaart en openingstijden van het restaurant.
Aqua Centrum Bremerbergse Hoek
OVDD-nieuwjaarsfeest verplaatst naar maandag 19 januari 08-01-2026 - Het nieuwjaarsfeest van Ondernemersvereniging De Driehoek (OVDD) gaat vrijdag niet door en is verplaatst naar maandag 19 januari. De organisatie heeft dit besloten vanwege de aanhoudende winterse omstandigheden en de onzekerheid over de bereikbaarheid en veiligheid op de wegen.
Steun voor start-ups en mkb via nieuw innovatiefonds 11-12-2025 - De provincie Flevoland heeft een nieuw innovatiefonds gelanceerd dat ondernemers helpt die moeite hebben om in een vroege ontwikkelfase financiering te vinden. Het fonds richt zich op vernieuwende ideeën waarvoor reguliere investeerders vaak nog terughoudend zijn.
Hanneke's Pluktuin genomineerd voor ondernemersprijs 04-12-2025 - Hanneke's Pluktuin uit Biddinghuizen is één van de kanshebbers voor de titel Detaillist van het Jaar 2025. Tijdens de netwerkbijeenkomst van Ondernemersvereniging De Driehoek in De Rede van Dronten zijn de nominaties door de jury bekendgemaakt.
Vervoersverbod treft eierverkoop The Barn door vogelgriep in Hierden 03-12-2025 - Door een besmetting met vogelgriep in Hierden mag The Barn in Biddinghuizen tijdelijk geen eigen eieren uitleveren. Het bedrijf meldt op Instagram dat het 72 uur geen eieren mag vervoeren en de eigen eieren 30 dagen niet via de automaat mag verkopen.
Flevosap bereikt mijlpaal met vijftig miljoenste fles 27-11-2025 - Flevosap heeft deze week een bijzondere mijlpaal gevierd. Tijdens een bijeenkomst werd onverwacht de vijftig miljoenste fles uitgereikt, een moment dat ook voor directeur Wyno Vermeulen als verrassing kwam.
Vernieuwde website Dorpsbelangen Biddinghuizen 24-11-2025 - Tijdens de Najaarsvergadering heeft Dorpsbelangen Biddinghuizen de nieuwe website gepresenteerd. Wie www.dorpsbelangen.net bezoekt, ziet meteen een nieuwe startpagina. Met een overzicht van de projecten, het laatste nieuws en met ruimte voor interactie met de dorpsgenoten. De vernieuwing is gebouwd door Sybit en financieel mede-mogelijk gemaakt door Windfondsen Dronten.
Bouwsector Flevoland blijft kampen met personeelstekort 22-10-2025 - De werkgelegenheid in de bouwsector in Flevoland lijkt na jaren van groei te stabiliseren. Volgens cijfers uit het landelijke rapport Bouw in beeld van UWV neemt het aantal zelfstandigen af, terwijl het aantal werknemersbanen licht groeit. De Wet Deregulering Beoordeling Arbeidsrelaties (Wet DBA) speelt hierbij een belangrijke rol.
Culinaire novembermaand bij Dorhout Mees 21-10-2025 - Restaurant Dorhout Mees in Biddinghuizen organiseert in november drie culinaire avonden met elk een eigen thema. Gasten kunnen deze maand genieten van wild, schnitzels of verse sliptong, telkens geserveerd met streekproducten en in een sfeervolle setting.
Alette van de Berg treedt terug als voorzitter OVDD 03-10-2025 - Na ruim vier jaar actief te zijn geweest in het bestuur van Ondernemersvereniging De Driehoek (OVDD), waarvan de laatste periode als voorzitter, legt Alette van de Berg bij de komende Algemene Ledenvergadering haar functie neer. Vice-voorzitter Harry de Jong neemt het voorzitterschap tijdelijk over.
Inloophuis krijgt steun van Rabobank 02-10-2025 - Het nieuwe inloophuis in Biddinghuizen ontvangt een financiële bijdrage van 10.000 euro van Rabobank Het Nieuwe Land. De cheque werd onlangs overhandigd aan Stichting Sociaal Domein, de organisatie achter het project.
Zumba, Steps en Pilates in De Binding 25-09-2025 - In De Binding in Biddinghuizen worden wekelijks verschillende groepslessen aangeboden. Op het programma staan Zumba, Steps en Pilates, gericht op conditie, kracht en ontspanning.
Parcours NCK 2025 loopt via Swifterweg en Baan 11-09-2025 - Op zaterdag 4 oktober wordt in Biddinghuizen het Nederlands Clubkampioenschap Wielrennen (NCK 2025) verreden. De start is op de Havenbaan/Havenweg en de finish op De Wierse. Rond het centrum gelden die dag verkeersmaatregelen, terwijl het dorp bereikbaar blijft.
OVDD opent voordrachten voor ondernemersprijzen 11-09-2025 - Ondernemersvereniging De Driehoek (OVDD) vraagt ondernemers om bedrijven uit de gemeente Dronten voor te dragen voor de jaarlijkse ondernemingsverkiezing. De winnaars worden bekendgemaakt tijdens het Nieuwjaarsfeest op 9 januari volgend jaar.
Ondernemers OVDD bezoeken Hanneke’s Pluktuin 04-09-2025 - Ondernemersvereniging De Driehoek (OVDD) bracht vanavond een bezoek aan Hanneke's Pluktuin in Biddinghuizen. Bestuurslid Marcel Hoornsman opende de bijeenkomst met een welkom en stond kort stil bij aankomende activiteiten.
Woon-werkkavels beschikbaar op bedrijventerrein Oldebroekerweg 01-08-2025 - Op het bedrijventerrein Oldebroekerweg in Biddinghuizen worden drie woon-werkkavels te koop aangeboden. Het terrein staat bekend om zijn verzorgde uitstraling. Voor elk bouwplan geldt een extra welstandstoets, waardoor de bebouwing een samenhangend en verzorgd geheel vormt.
Start nieuwe Zumba- en stepsaerobicsessies in Biddinghuizen 08-07-2025 - Vanaf september 2025 starten er weer Zumba®- en stepsaerobicsessies in Biddinghuizen. De lessen vinden plaats in De Binding, waarbij gebruik wordt gemaakt van de zaal De Score (de kleine sportzaal op de bovenverdieping).
De Bollen van Jop zaterdag met oliebollen en poffertjes 13-06-2025 - Komend weekend is het kermis in Biddinghuizen. Een feestelijk moment voor jong en oud, maar het zorgde ook voor een kleine praktische uitdaging: zowel op de kermis als op De Dreef staat een churroskraam. Twee bijna identieke kramen op nog geen 100 meter van elkaar.
Zeetong centraal tijdens culinaire avond bij Dorhout Mees 20-05-2025 - Aanstaande zondag organiseert Restaurant Dorhout Mees in Biddinghuizen een speciale editie van 'Zeetong Zondag'. Vanaf 17.00 uur kunnen gasten genieten van een driegangendiner waarbij verse zeetong het hoofdonderdeel vormt.
Inwoners kunnen scholingsgeld aanvragen via Flevoland Leert 11-05-2025 - Vanaf 1 juni gaat het ontwikkelfonds Flevoland Leert van start. Dit fonds biedt inwoners van Flevoland financiële steun om zich om- of bij te scholen. Het doel is om de arbeidsmarktpositie van werknemers en bedrijven in de regio te versterken.
Subsidie beschikbaar voor zichtbaarheid Verhaal van Flevoland 01-05-2025 - Ondernemers in de vrijetijdssector kunnen ook in 2025 subsidie aanvragen voor projecten die het Verhaal van Flevoland zichtbaar maken. De provincie stelt hiervoor een budget van €165.093 beschikbaar. Per initiatief is maximaal €30.000 subsidie mogelijk. Aanvragen worden behandeld op volgorde van binnenkomst.