Ontdek het boerenleven op de Campina Open Boerderijdagen
Ontdek het boerenleven op de Campina Open Boerderijdagen
24-04-2023 - Op vrijdag 19 en maandag 29 mei openen circa 75 boerderijen door heel Nederland hun deuren voor het publiek tijdens de Campina Open Boerderijdagen. De toegang is gratis en bezoekers kunnen aan de hand van speelse en educatieve activiteiten kennismaken met het boerenleven en zien hoe Campina-producten worden geproduceerd. Eén van de deelnemende boerderijen is Familie Boer de Reus, Oldebroekerweg 2, Biddinghuizen.
Dit jaar is het de zestiende keer dat boerenfamilies hun erf openstellen voor publiek. Er zijn verschillende leuke activiteiten te doen voor jong en oud, zoals een boerderijrondleiding, windmolen vouwen, blind proeven, schminken en boerderijbingo.
Familie Boer de Reus is een familiebedrijf dat gebouwd is in 1970 en waar nu de derde generatie uit hun familie in het bedrijf werkt. Het is een gangbaar melkveebedrijf met hoofdzakelijk grasland waar de melkkoeien van eind maart tot eind oktober weiden. Ze hebben op het bedrijf een kleine zuivelruimte voor yoghurt, boter en karnemelk en een boerderijwinkel. Dit jaar doen ze voor de derde keer mee aan de Campina Open Boerderijdag. U kunt deze boerderij vinden aan de Oldebroekerweg 2 in Biddinghuizen.
Campina wil met haar producten bijdragen aan een duurzamere wereld. Zo worden alle Campina-producten geproduceerd met groene stroom die is opgewekt op het boerenerf. Ook spannen Campina-boeren zich in voor biodiversiteit op en rondom het erf. Tijdens de Open Boerderijdagen vertellen de deelnemende boeren meer over hun bedrijf en wat zij doen op het gebied van duurzaamheid.
De deelnemende boerderijen zijn op vrijdag 19 mei en maandag 29 mei open van 10.00 uur tot 16.00 uur. Toegang is gratis. Kijk voor meer informatie en alle deelnemende boerderijen op www.campina.nl/boerderijdagen.
Redactie BHZNet.nl
Subsidie beschikbaar voor zichtbaarheid Verhaal van Flevoland 01-05-2025 - Ondernemers in de vrijetijdssector kunnen ook in 2025 subsidie aanvragen voor projecten die het Verhaal van Flevoland zichtbaar maken. De provincie stelt hiervoor een budget van €165.093 beschikbaar. Per initiatief is maximaal €30.000 subsidie mogelijk. Aanvragen worden behandeld op volgorde van binnenkomst.
Quinty Toledo genomineerd als Flevolandse Zakenvrouw 24-04-2025 - Quinty Toledo, manager bij Lidl Biddinghuizen, is genomineerd voor de titel Flevolandse Zakenvrouw van het Jaar 2025. Ze is een van de drie genomineerden in de categorie Manager.
Meer ondernemers stoppen in Flevoland 15-04-2025 - In Flevoland is het aantal ondernemers dat is gestopt in het eerste kwartaal van 2025 flink toegenomen. Volgens cijfers van de Kamer van Koophandel zijn 1.684 ondernemers gestopt, een stijging van 27 procent vergeleken met dezelfde periode vorig jaar.
Nieuw bezorgrestaurant De Italiaan opent in Biddinghuizen 14-04-2025 - In Biddinghuizen opent op dinsdag 15 april een nieuw bezorgrestaurant: De Italiaan. Het restaurant is gespecialiseerd in pizza's, pasta's en grillgerechten en biedt uitsluitend bezorging aan. Afhalen is niet mogelijk.
Schaap Holland en Landjuweel fuseren 11-04-2025 - De aardappelverwerkers Schaap Holland uit Biddinghuizen en Landjuweel uit Oosternieland gaan samen verder. De bedrijven spreken van een strategische fusie met als doel het leveren van kwalitatief goede, duurzame en innovatieve aardappelen.
OVDD organiseert Running Business Biddinghuizen op 3 april 30-03-2025 - Op donderdag 3 april organiseert Ondernemersvereniging De Driehoek (OVDD) een Running Business in Biddinghuizen voor leden van de vereniging en ondernemers die gevestigd zijn op het bedrijventerrein in Biddinghuizen. Deze avond zijn er twee bedrijfsbezoeken.
OVDD houdt bedrijfsbezoeken tijdens Running Business in Biddinghuizen 25-03-2025 - Op donderdag 3 april organiseert Ondernemersvereniging De Driehoek (OVDD) een Running Business in Biddinghuizen. Tijdens deze bijeenkomst worden twee bedrijven aan de Ploegschaar bezocht.
Flevosap genomineerd voor innovatieprijs 26-02-2025 - Het bedrijf Flevosap uit Biddinghuizen behoort tot de genomineerden van de Flevolandse Circulaire Innovatie Top 2025. Deze competitie zet ondernemers in het zonnetje die werken aan slimme, circulaire oplossingen voor een duurzame toekomst.
Klusmarkt Biddinghuizen sluit na 15 jaar 25-02-2025 - Na vijftien jaar sluit Klusmarkt Biddinghuizen definitief de deuren. De dorpswinkel stopt met de verkoop en zal binnenkort ophouden te bestaan.
Standplaats voor snackverkoop beschikbaar aan Noorderbaan 07-02-2025 - De Gemeente Dronten maakt bekend dat er een standplaats beschikbaar is aan de Noorderbaan in Biddinghuizen. De locatie is bedoeld voor de verkoop van snacks en moet de gehele week worden ingenomen.
Werkgelegenheid in Dronten groeit gestaag 05-02-2025 - In de gemeente Dronten is het aantal banen in 2024 met 1,4% gestegen. Dit betekent een toename van 260 banen ten opzichte van het voorgaande jaar. De werkgelegenheid in Dronten blijft daarmee groeien, zij het in een gematigder tempo dan in andere Flevolandse gemeenten.
Einde jacht diner bij Dorhout Mees 29-01-2025 - Op zondag 2 februari organiseert Restaurant Dorhout Mees in Biddinghuizen een speciaal einde jacht diner ter afsluiting van het jachtseizoen. Het diner begint om 17.00 uur en bestaat uit een luxe viergangenmenu met wildgerechten.
Fieldworkers uit Biddinghuizen uitgeroepen tot Talent van het Jaar 11-01-2025 - Tijdens het nieuwjaarsfeest van Ondernemersvereniging De Driehoek in De Meerpaal in Dronten zijn de winnaars van de jaarlijkse ondernemersverkiezingen bekendgemaakt. De verkiezingen kenden drie categorieën: Detaillist van het Jaar, Talent van het Jaar en Onderneming van het Jaar.
Bakkerij Tietema krijgt nieuwe eigenaar in 2025 12-12-2024 - Per 1 januari 2025 wordt Bakkerij Schaap de nieuwe eigenaar van Bakkerij Tietema. Het familiebedrijf, met een geschiedenis die teruggaat tot 1883, wordt overgedragen door Michiel Tietema, de vijfde generatie binnen het bedrijf. Volgens Michiel delen beide bedrijven dezelfde waarden, waardoor de overname in goede harmonie verloopt.
Bed & breakfast De Kandelaar in Biddinghuizen beloond met 3 tulpen 11-12-2024 - Sinds woensdag 11 december is Bed & Breakfast de Kandelaar uit Biddinghuizen officieel ingedeeld in de klasse van drie tulpen. Dit is de bovengemiddelde kwaliteitsklasse van het Nederlandse classificatiesysteem voor bed & breakfasts. Bed & Breakfast De Kandelaar ontving de drie tulpen na een bezoek van een mystery guest van Stichting Bed & Breakfast Nederland.
Miriam van Dam start als zelfstandig uitvaartondernemer 05-12-2024 - Miriam van Dam is gestart als zelfstandig uitvaartondernemer in Biddinghuizen. Hoewel nieuw in dit vak, is zij geen onbekende in de regio. Van Dam, geboren en getogen in de gemeente Dronten, woont al 20 jaar in Biddinghuizen samen met haar man en drie dochters.
Tante Suus Kado viert tienjarig jubileum 02-12-2024 - Cadeauwinkel Tante Suus Kado in Biddinghuizen bestaat tien jaar. Eigenaresse Sabina van Bemmel viert deze mijlpaal op zaterdag 7 december met feestelijke activiteiten. Ook de week ervoor zijn er al allerlei leuke acties.
Veilig ondernemen in agrarisch buitengebied 19-11-2024 - Op donderdag 21 november vindt in Dronten een bijeenkomst plaats over veilig ondernemen in het agrarisch buitengebied van Biddinghuizen, Swifterbant, Lelystad en Dronten. Deze bijeenkomst is bedoeld voor ondernemers die actief zijn in deze regio's en wordt gehouden bij Aeres Hogeschool aan De Drieslag 4 in Dronten.
Klamer Fietsen organiseert Sinterklaas Social Ride 14-11-2024 - Op zaterdag 30 november organiseren Klamer Fietsen en Train3sports de Sinterklaas Social Ride in Biddinghuizen. Deelnemers worden uitgenodigd om mee te doen aan deze recreatieve fietstocht door de polder. De tocht is bedoeld voor racefietsers en draait om een ontspannen rit, niet om snelheid of competitie.
Voorbereidingen voor DuoCross 2024 in volle gang 23-10-2024 - Op vrijdag 25 en zaterdag 26 oktober vindt de DuoCross 2024 plaats in het Spijkbos. Het evenement, georganiseerd door de Patriciahoeve, wordt dit jaar gehouden onder het thema "Kleurrijk". De DuoCross wordt al sinds 1994 jaarlijks georganiseerd, met uitzondering van twee jaren.