03-12-2021 - Van Werven Recycling mag zichzelf met zijn Zweedse vestiging 'Recycler van het jaar' noemen. Dat werd woensdagavond 1 december bekendgemaakt tijdens het recyclinggala in Stockholm. Ton van der Giessen, CEO, en David Hallgren, mede-aandeelhouder, namen de award namens Van Werven in ontvangst.
Er waren drie bedrijven voor de award genomineerd. Van Werven Plastic Recycling, met de Nederlandse vestiging in Biddinghuizen, kwam als winnaar uit de bus. Uit het juryrapport: 'Van Werven bouwde in het afgelopen jaar een nieuwe innovatieve was- en maallijn op haar Zweedse vestiging. Met deze investering vervult het bedrijf een belangrijke rol in het circulair maken van harde plastics van gemeentelijke milieustations en de bouwsector.'
Feestelijke avond
Van Werven is blij met de erkenning. "We waren al verrast toen we hoorden dat we voor deze award waren genomineerd", vertelt Ton van der Giessen. "Dat we deze nu ook nog hebben gewonnen, is natuurlijk geweldig. Het is mooi als je door anderen wordt opgemerkt; daar zijn we trots op." De uitreiking vond plaats tijdens het recyclinggala. "Helaas was de hele avond Zweedstalig", lacht Ton. "Ik heb er dus weinig van kunnen volgen. Gelukkig was er genoeg te zien: de ambiance was prachtig. Het evenement vond plaats in een balzaal die dateert uit 1863. De Award werd aan het begin van de avond uitgereikt en hebben we de rest van de avond in feeststemming kunnen doorbrengen."
Nieuwe was- en maallijn
Van Werven Plastic Recycling opende vier jaar geleden een vestiging in Zweden. Inmiddels heeft het bedrijf een mooie positie in de Zweedse markt verkregen. Waar Van Werven begon met het sorteren van plastics, kan het sinds dit jaar dankzij een nieuwe was- een maallijn ook zelf eindproducten produceren. Ton: "Een award als deze motiveert om verder te blijven ontwikkelen. Een volgende stap is het afzetten van onze producten in Zweden."
Het recyclinggala
De awarduitreiking wordt jaarlijks georganiseerd door de Zweedse recycling branche. De organisatie: "De recyclingindustrie kent vele succesvolle, wijze en moedige bedrijven. We willen hen een podium geven, belonen én stimuleren om verder te ontwikkelen. Daarom reiken we jaarlijks tijdens een feestelijk gala awards uit aan winnaars in acht verschillende categorieën. Tijdens dit evenement kunnen alle onderdelen van de industrie elkaar ontmoeten en ervaringen uitwisselen. We zetten samen de helden van de industrie in het zonnetje."
Start nieuwe Zumba- en stepsaerobicsessies in Biddinghuizen 08-07-2025 - Vanaf september 2025 starten er weer Zumba®- en stepsaerobicsessies in Biddinghuizen. De lessen vinden plaats in De Binding, waarbij gebruik wordt gemaakt van de zaal De Score (de kleine sportzaal op de bovenverdieping).
De Bollen van Jop zaterdag met oliebollen en poffertjes 13-06-2025 - Komend weekend is het kermis in Biddinghuizen. Een feestelijk moment voor jong en oud, maar het zorgde ook voor een kleine praktische uitdaging: zowel op de kermis als op De Dreef staat een churroskraam. Twee bijna identieke kramen op nog geen 100 meter van elkaar.
Zeetong centraal tijdens culinaire avond bij Dorhout Mees 20-05-2025 - Aanstaande zondag organiseert Restaurant Dorhout Mees in Biddinghuizen een speciale editie van 'Zeetong Zondag'. Vanaf 17.00 uur kunnen gasten genieten van een driegangendiner waarbij verse zeetong het hoofdonderdeel vormt.
Inwoners kunnen scholingsgeld aanvragen via Flevoland Leert 11-05-2025 - Vanaf 1 juni gaat het ontwikkelfonds Flevoland Leert van start. Dit fonds biedt inwoners van Flevoland financiële steun om zich om- of bij te scholen. Het doel is om de arbeidsmarktpositie van werknemers en bedrijven in de regio te versterken.
Subsidie beschikbaar voor zichtbaarheid Verhaal van Flevoland 01-05-2025 - Ondernemers in de vrijetijdssector kunnen ook in 2025 subsidie aanvragen voor projecten die het Verhaal van Flevoland zichtbaar maken. De provincie stelt hiervoor een budget van €165.093 beschikbaar. Per initiatief is maximaal €30.000 subsidie mogelijk. Aanvragen worden behandeld op volgorde van binnenkomst.
Quinty Toledo genomineerd als Flevolandse Zakenvrouw 24-04-2025 - Quinty Toledo, manager bij Lidl Biddinghuizen, is genomineerd voor de titel Flevolandse Zakenvrouw van het Jaar 2025. Ze is een van de drie genomineerden in de categorie Manager.
Meer ondernemers stoppen in Flevoland 15-04-2025 - In Flevoland is het aantal ondernemers dat is gestopt in het eerste kwartaal van 2025 flink toegenomen. Volgens cijfers van de Kamer van Koophandel zijn 1.684 ondernemers gestopt, een stijging van 27 procent vergeleken met dezelfde periode vorig jaar.
Nieuw bezorgrestaurant De Italiaan opent in Biddinghuizen 14-04-2025 - In Biddinghuizen opent op dinsdag 15 april een nieuw bezorgrestaurant: De Italiaan. Het restaurant is gespecialiseerd in pizza's, pasta's en grillgerechten en biedt uitsluitend bezorging aan. Afhalen is niet mogelijk.
Schaap Holland en Landjuweel fuseren 11-04-2025 - De aardappelverwerkers Schaap Holland uit Biddinghuizen en Landjuweel uit Oosternieland gaan samen verder. De bedrijven spreken van een strategische fusie met als doel het leveren van kwalitatief goede, duurzame en innovatieve aardappelen.
OVDD organiseert Running Business Biddinghuizen op 3 april 30-03-2025 - Op donderdag 3 april organiseert Ondernemersvereniging De Driehoek (OVDD) een Running Business in Biddinghuizen voor leden van de vereniging en ondernemers die gevestigd zijn op het bedrijventerrein in Biddinghuizen. Deze avond zijn er twee bedrijfsbezoeken.
OVDD houdt bedrijfsbezoeken tijdens Running Business in Biddinghuizen 25-03-2025 - Op donderdag 3 april organiseert Ondernemersvereniging De Driehoek (OVDD) een Running Business in Biddinghuizen. Tijdens deze bijeenkomst worden twee bedrijven aan de Ploegschaar bezocht.
Flevosap genomineerd voor innovatieprijs 26-02-2025 - Het bedrijf Flevosap uit Biddinghuizen behoort tot de genomineerden van de Flevolandse Circulaire Innovatie Top 2025. Deze competitie zet ondernemers in het zonnetje die werken aan slimme, circulaire oplossingen voor een duurzame toekomst.
Klusmarkt Biddinghuizen sluit na 15 jaar 25-02-2025 - Na vijftien jaar sluit Klusmarkt Biddinghuizen definitief de deuren. De dorpswinkel stopt met de verkoop en zal binnenkort ophouden te bestaan.
Standplaats voor snackverkoop beschikbaar aan Noorderbaan 07-02-2025 - De Gemeente Dronten maakt bekend dat er een standplaats beschikbaar is aan de Noorderbaan in Biddinghuizen. De locatie is bedoeld voor de verkoop van snacks en moet de gehele week worden ingenomen.
Werkgelegenheid in Dronten groeit gestaag 05-02-2025 - In de gemeente Dronten is het aantal banen in 2024 met 1,4% gestegen. Dit betekent een toename van 260 banen ten opzichte van het voorgaande jaar. De werkgelegenheid in Dronten blijft daarmee groeien, zij het in een gematigder tempo dan in andere Flevolandse gemeenten.
Einde jacht diner bij Dorhout Mees 29-01-2025 - Op zondag 2 februari organiseert Restaurant Dorhout Mees in Biddinghuizen een speciaal einde jacht diner ter afsluiting van het jachtseizoen. Het diner begint om 17.00 uur en bestaat uit een luxe viergangenmenu met wildgerechten.
Fieldworkers uit Biddinghuizen uitgeroepen tot Talent van het Jaar 11-01-2025 - Tijdens het nieuwjaarsfeest van Ondernemersvereniging De Driehoek in De Meerpaal in Dronten zijn de winnaars van de jaarlijkse ondernemersverkiezingen bekendgemaakt. De verkiezingen kenden drie categorieën: Detaillist van het Jaar, Talent van het Jaar en Onderneming van het Jaar.
Bakkerij Tietema krijgt nieuwe eigenaar in 2025 12-12-2024 - Per 1 januari 2025 wordt Bakkerij Schaap de nieuwe eigenaar van Bakkerij Tietema. Het familiebedrijf, met een geschiedenis die teruggaat tot 1883, wordt overgedragen door Michiel Tietema, de vijfde generatie binnen het bedrijf. Volgens Michiel delen beide bedrijven dezelfde waarden, waardoor de overname in goede harmonie verloopt.
Bed & breakfast De Kandelaar in Biddinghuizen beloond met 3 tulpen 11-12-2024 - Sinds woensdag 11 december is Bed & Breakfast de Kandelaar uit Biddinghuizen officieel ingedeeld in de klasse van drie tulpen. Dit is de bovengemiddelde kwaliteitsklasse van het Nederlandse classificatiesysteem voor bed & breakfasts. Bed & Breakfast De Kandelaar ontving de drie tulpen na een bezoek van een mystery guest van Stichting Bed & Breakfast Nederland.
Miriam van Dam start als zelfstandig uitvaartondernemer 05-12-2024 - Miriam van Dam is gestart als zelfstandig uitvaartondernemer in Biddinghuizen. Hoewel nieuw in dit vak, is zij geen onbekende in de regio. Van Dam, geboren en getogen in de gemeente Dronten, woont al 20 jaar in Biddinghuizen samen met haar man en drie dochters.